Podsumowanie wyjazdu do Teatru Groteska, który odbył się w ramach projektu “Poznaj Magię Teatru”

Wczoraj tj. w poniedziałek 24 sierpnia 2020 r. odbył się wyjazd do Teatru Groteska na przedstawienie pt. "Kot w butach" oraz warsztaty teatralne z doświadczonymi aktorami. Na wycieczkę pojechali uczestnicy z 6 miejscowości naszej gminy: Bilczyc, Krakuszowic,  Niewiarowa, Wiatowic, Wieńca, Zręczyc.

"Kot w butach" jest jedna z bajek Charlesa Perrault'a. Opowiada o młodym Młynarzu i sprytnym kocie, który chce zrobić ze swojego pana księcia. Jednak po drodze kot spotka wiele trudności, by osiągnąć swój cel. Bajka uczy, że każdy sam musi zapracować na swoje szczęście, a nie zdawać się tylko i wyłącznie na  ślepy los, mówi że nie warto być chciwym, bo to nie zawsze się opłaca. Co więcej w opowieści możemy ujrzeć historię niezwykłej przyjaźni pomiędzy tytułowym kotem, a młodym Julkiem.

W ramach wyjazdu odbyły się również warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów Teatru Groteska. Uczestnicy mogli poznać historię masek, pacynek, kukiełek, wziąć udział w zajęciach z dykcji oraz odwiedzić kulisy sceny.

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 110 osób. Za pomoc w organizacji wyjazdu serdecznie dziękujemy Panią z Kół Gospodyń Wiejskich z Wieńca, Wiatowic, Niewiarowa, Bilczyc, Krakuszowic oraz Zręczyc. Dziękujemy również pracownikom teatru "Groteska" za miłe przyjęcie i pomoc w realizacji projektu.

Zadanie pn. "Poznaj magię teatru" realizowane jest przez Centrum Kultury w Gdowie w ramach projektu Kultura Dostępna 2020 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.