Podsumowanie konkursów na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Bombkę Świąteczną

18 grudnia w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się podsumowanie XVIII Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Wzięło w nim udział ponad 50 dzieci z rodzinami i opiekunami z terenu gminy Gdów. Do Centrum Kultury przybyło 28 pięknych szopek, wykonanych w różnych technikach plastycznych. Dominowały formy tradycyjne, przedstawiające stajenkę betlejemską, przeważnie wykonane z elementów drewnianych lub papierowych, z oświetleniem z lampek diodowych. Jury zgodnie stwierdziło, że tak trudnej oceny jeszcze nie było.  Co roku uczestnicy zaskakują nas pomysłowością, artyzmem i zaangażowaniem, ale w tym roku poziom był bardzo wyrównany i wysoki. Od kilku lat Centrum Kultury organizuje dla wszystkich uczestników nagrodę w formie wycieczki, która odbywa się podczas ferii. Tak będzie również w tym roku.

Podczas spotkania Harcerze z Marszowic przynieśli do Centrum Kultury Światełko Betlejemskie, a zespół Mali Gdowianie zaprezentował zebranym pastorałki oraz zabawy spiskie.

Autorów prac prosimy o odbiór szopek w godzinach pracy Centrum Kultury do 23 grudnia.

Wyniki konkursu:zobacz tutaj

Nagrody oraz dypolomy dla laureatów Konkursu na Bombkę Świąteczną, zostały wręczone w szkołach przez Dyrektor Centrum Kultury Wioletę Chmiela i Panią Annę Suchoń- instruktora plastyki.