Piknik Rodzinny z okazji Święta Ziemi Gdowskiej

W tym roku skromniej z powodu pandemii przyszło nam obchodzić coroczne Święto Ziemi Gdowskiej. W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym. Podobnie jak w ubiegłych latach, pierwszy weekend sierpnia był piękny i słoneczny. Dzieci korzystały z licznych atrakcji a rodzice mogli odpocząć w strefie gastronomicznej przy muzyce zespołów B.L.U.E i Tequila Band. Piknik rozpoczął się od radosnego spotkania z Kosmokwakami, które porwały dzieci do tańca i wspólnej zabawy. Dzieci chętnie korzystały z wielkich dmuchanych zjeżdżalni i przejażdżek na kucykach. Na warsztatach plastycznych tworzyły obrazki pastelami tematycznie związane z wakacjami i odpoczynkiem nad Rabą. W wiosce indiańskiej tworzyły pióropusze, balonowe zwierzaki, brały udział w zabawach animacyjnych. Wiele radości sprawiły najmłodszym wielkie bańki mydlane oraz wizyta żywych maskotek. Także dużą niespodziankę przygotowali dzieciom i młodzieży strażacy z Niegowici, którzy w ten upalny dzień, przygotowali chłodny prysznic z wozu strażackiego. Pszczelarze z Koła Pszczelarskiego w Gdowie opowiadali o życiu i roli pszczół w przyrodzie, prezentowali na żywo rodzinę pszczelą, a także każdy mógł przymierzyć strój pszczelarza i poznać wykorzystywane przez nich narzędzia.

O godzinie 18.00 Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas i Dyrektor Centrum Kultury Wioleta Chmiela wręczyli laureatom konkursu "Ogrodu Serce Mocniej Zabiło" dyplomy oraz pamiątkowe nagrody. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich zebranych do kolejnego konkursu organizowanego przez Centrum Kultury "Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej", który zostanie rozstrzygnięty 15 sierpnia.

W czasie Pikniku wolontariusze zbierali pieniądze na terapię genową dla małego Kubusia cierpiącego na SMA. Dzięki hojności gości, udało się zebrać ponad 1600 zł. Dziękujemy za wsparcie akcji.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się w tradycyjnej formie na Święcie Ziemi Gdowskiej.

Comments are closed.