Pierwszy tydzień Wakacji z Centrum Kultury za nami

Pierwszy tydzień Wakacji z Centrum Kultury za nami. Niektóre zajęcia ze względu na warunki pogodowe musieliśmy przenieść z gdowskiego Zarabia, gdzie były zaplanowane, do Gminnej Hali Sportowej. Zajęcia plastyczne rozpoczęły się rozgrzewką przy ulubionej przez dzieci kolorowance santangle. Następnie dzieci wykonały kolaż pod tytułem "Piękno lata", wykorzystując różne materiały plastyczne jak filc, pianki, naklejki, czesanka, sizal, cekiny itd.

Dużo radości sprawiły dzieciom także zajęcia sportowe. Dzieci odwiedziły siłownię zewnętrzną, a także uczestniczyły w przygotowanych grach i zabawach. Do proponowanych konkurencji podchodziły z zaangażowaniem i chęcią rywalizacji.

Na zajęciach kulinarnych dzieci samodzielnie  wykonały pizzę na gotowym cieście, dekorując ją ulubionymi składnikami. Każdy mógł zdecydować, które z zaproponowanych składników umieści na swoim dziele kulinarnym, i jak je rozłoży. Na deser każde dziecko przygotowało sobie gofra. Pomysłów na ich ozdobienie było tyle, ile uczestników zajęć.  Wykorzystano m.in dżem, bitą śmietanę, owoce i żelki.

Na zakończenie pierwszego tygodnia zaprosiliśmy młodych uczestników zajęć do kina zorganizowanego w Gminnej Hali Sportowej