Orszak Trzech Króli po raz czwarty przeszedł ulicami Gdowa

Gdowski Orszak Trzech Króli jako jeden z 872 orszaków na terenie naszego kraju wyruszył 6 stycznia 2020 roku o godz. 14.45 z Hali Sportowej w Gdowie. Trzej Królowie wspólnie z mieszkańcami gminy Gdów podążali za gwiazdą betlejemską do żywej szopki zlokalizowanej przy Sanktuarium Batki Bożej Gdowskiej, aby oddać pokłon dzieciątku Jezus i przynieść w darze mirrę, kadzidło i złoto. Tegoroczny Orszak zgromadził rekordową ilość uczestników, którzy wspólnie z grupami kolędniczymi z Cichawy, Fałkowic i Czyżowa śpiewali kolędy i pastorałki przy "Gdowskim Betlejem".

Tradycyjnie jak co roku uczestnicy Orszaku Trzech Króli otrzymywali korony, śpiewniki oraz naklejki, a najmłodsi zostali obdarowani słodyczami. Podziękowania dla Organizatorów i noworoczne życzenia do mieszkańców skierował Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas.

Za pomoc w organizacji Orszaku serdecznie dziękujemy: Parafii p.w. Narodzenia NMP w Gdowie, panu Edwardowi Domagale, Strażakom z OSP w Gdowie. Dziękujemy grupom kolędniczym, Wolontariuszom oraz wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział w Gdowskim Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy za rok.