Nasi mieszkańcy na scenie Święta Ziemi Gdowskiej

Święto Ziemi Gdowskiej to nie tylko gwiazdy wieczoru, zaproszeni goście, ale to także ogromna szansa, aby przed liczną publicznością zaprezentowała się nasza młodzież. Utalentowanych młodych ludzi nie brakuje w Gminie Gdów, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia przywożone przez nich z wszelakich festiwali i przeglądów. W tym roku swą szansę na pokazanie swoich talentów i umiejętności w czasie Święta Ziemi Gdowskiej otrzymały uczennice Szkoły Podstawowej w Winiarach- Małgosia Grochal i Ula Zając, tancerki GG Dance Crew z Jodo-Gym oraz ze szkoły tańca Dance Omnia, a także Zespół Tańca i Śpiewu Małe Zręczyce.

Małgorzata Grochal jest tegoroczną laureatką Talentów Małopolski. Urszula Zając wielokrotnie uczestniczyła w konkursach organizowanych przez Centrum Kultury, w tym Przeglądzie CK-Art, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Obie dziewczyny są uczennicami szkoły w Winiarach, gdzie rozwijają swój talent pod okiem Pani Marty Komońskiej. W czasie Święta Ziemi Gdowskiej dziewczyny pokazały jak sobie radzą w utworami zarówno w języku polskim jak i angielskim.

GG DANCE CREW to grupa pokazowa Jodogym. Dziewczyny trenują ponad 2 lata, a już mogą pochwalić się licznymi występami i eventami sportowymi. W swoich choreografiach łączą różne style taneczne między innymi hip hop oraz elementy akrobatyki. Na scenie ŚZG Julia Brożek należąca do grupa, wystąpiła także solo w pokazie acro. Julia ma zaledwie 8 lat i bardzo duże doświadczenie sceniczne, występowała na licznych pokazach oraz eventach tanecznych, trenuje w Jodogym w Bilczycach pod okiem trenerki Sary Dąbrosz.

Kolejną grupą, która zatańczyła 4 sierpnia na scenie na Zarabiu byli tancerze OMNIA CREW -zdobywcy tytułu TALENTU MAŁOPOLSKI 2019. Na co dzień trenują w Studiu Tańca DanceOmnia pod okiem trenerki Natalii Obruśnik.  Mimo niedługiego stażu, tancerze DanceOmni mają na koncie już wiele nagród i sukcesów.  Z każdym rokiem Studio coraz bardziej się rozwija, przyciągając nowe twarze chętne do rzetelnej nauki tańca, częstych treningów w sezonie turniejowym i przede wszystkim przeżycia wspólnie wspaniałych, niezapomnianych chwil.

Zespół Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce” to kolejna, niezwykle malownicza grupa, która zaprezentowała się w czasie Święta Ziemi Gdowskiej. Tworzą ją uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Zręczycach. Mają w repertuarze piosenki ludowe, pieśni patriotyczne i utwory religijne. „Małe Zręczyce” prezentują folklor ziemi gdowskiej nie tylko na lokalnych uroczystościach, a także reprezentuję gminę Gdów poza granicami kraju, swoimi występami zachwycili już publiczność w niemieckim Bad Nenndor oraz słowackim Demandice. Zespół wystąpił w towarzystwie kapeli „Zręczyckiej”, którą tworzą: kierownik ZTiŚ „Małe Zręczyce”  pani Hanna Dziewońska (akordeon), pani Joanna Pudlik (skrzypce), pani Natalia Szostak (wiolonczela), pan Jan Polończyk (trąbka) oraz pan Krzysztof Niewiarowski (klarnet).

Tradycyjnie już w czasie Święta Ziemi Gdowskiej mogliśmy usłyszeć Reprezentacyjną Orkiestrę Dęta Gminy Gdów. Członkowie Orkiestry to zarówno uczniowie i absolwenci Publicznej Szkoły Muzycznej w Gdowie jak również  muzycy działający w zespole od wielu lat, a często od wielu pokoleń.  Obecnie gdowska Orkiestra  liczy 36 członków, którzy swój wolny czas poświęcają na realizacje swoich muzycznych pasji z pożytkiem dla mieszkańców naszej gminy. Od 13 lat grupa działa pod dyrygenturą Pan Adama Czyżowskiego. W swoim bogatym repertuarze mają nie tylko charakterystyczne dla Orkiestr marsze, ale i aranżacje muzyki rozrywkowej, o czym mogliśmy się przekonać w niedzielę.

Comments are closed.