Na zakończenie okresu kolędowania – II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

1 lutego, na zakończenie okresu kolędowania w Centrum Kultury gościliśmy uczniów szkół podstawowych z gminy Gdów, którzy rywalizowali w II Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici. Na wstępie pani Dyrektor Małgorzata Dymek powitała uczestników oraz Jury, które w tym roku oceniało uczestników w składzie: Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Gdowie Pan Adam Czyżowski – Przewodniczący Jury, Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie- Pani Wioleta Chmiela, Redaktor portalu Mój Gdów- Iwona Warchał. Następnie Pani Maria Żyła – koordynator konkursu zaprosiła uczestników do prezentacji przygotowanych utworów. Po wysłuchaniu 18 solistów Jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii szkoły podstawowe, klasy I-III: I miejsce zdobyła Martyna Pająk ze S.P. w Gdowie, która zaśpiewała utwór „Kolędowy czas”, II miejsce zajął Piotr Żywiołek również ze S.P. w Gdowie, III miejsce zajęła Sara Mikuła ze S.P w Pierzchowie.
W kategorii szkoły podstawowe, klasy IV-VI - I miejsce utworem , „Jedna Gwiozda”          wyśpiewała– Ewelina Michorczyk ze S.P. w  Niegowici, II miejsce przypadło – Anecie Tokarz ze S.P. w Gdowie, na III miejscu uplasowała się Julia Wróbel ze S.P. w Niegowici. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Na zakończenie pani Maria Żyła podziękowała Wójtowi Gminy Gdów za ufundowanie nagród w konkursie oraz za objęcie patronatu nad przeglądem. Podziękowania skierowane były również do wszystkich uczestników oraz Jurorów. Na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku dzieci zostały zaproszone również do Centrum Kultury.

Comments are closed.