Łapacze snów na powitanie wiosny

W Centrum Kultury w Gdowie przywitaliśmy wiosnę trochę wcześniej niż nakazuje kalendarz, bo już 18 marca podczas warsztatów artystycznych „Łapacze snów”.  Przedmiot ten wywodzi się z kultury amerykańskiej. Indianie przywiązywali dużą wagę do snu, jego jakości, tworzyli więc łapacze, aby nad snem zapanować. Wykonywali go ze ścięgien zwierząt, koralików i piór. Dziś łapacz snów to jedna z najmodniejszych ozdób do domu. Może być też piękną biżuterią etniczną na lato, prezentem, sprawdza się zarówno w sypialni, jak i w roli dekoracji salonu czy balkonu. W trendach wnętrzarskich ozdoba ta obecna jest już od ładnych paru lat, ostatnio jednak przeżywa kolejny szczyt swej popularności. Nasze łapacze są właśnie taką modową stylizacją.

Warsztaty poprowadziła Alicja Sapko -fotografka, stylistka makijażu a także rękodzielniczka, która łapacze, a także inne ozdoby wykonuje na co dzień. Pokazała jak łączyć ze sobą poszczególne elementy, na co zwracać uwagę, jakich materiałów użyć by stworzyć tą efektowną ozdobę kolorami i stylistyką nawiązującą do pierwszych tchnień wiosny. W zajęciach wzięły udział panie, które były u nas pierwszy raz, ale może nie ostatni, członkowie grupy Gdów Art, studentki z gdowskiego UTW oraz mamy z córkami. Następne warsztaty już wkrótce.