Konkurs “Serce Ogrodu Mocniej Zabiło” rozstrzygnięty

23 czerwca 2021 roku Jury w składzie: Wioleta Chmiela- dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Tomasz Miszczyk - kierownik Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska UG Gdów oraz  Anna Suchoń -  plastyk Centrum Kultury w Gdowie, dokonało oceny pięknych ogrodów i tarasów znajdujących się w naszej gminie.

Nagrodę za taras o wdzięcznej nazwie „Od wschodu do zachodu słońca „ przyznano pani Renacie Pieprzyk z Gdowa za piękne umiejscowienie roślin, ich kondycję i urodę oraz za bardzo ciekawą aranżację.

Za wspaniałą inicjatywę utworzenia ogrodu przy Kaplicy św. Józefa w Szczytnikach i obiecujące jego początki, jury również przyznało nagrodę dla KGW Szczytniki.

Natomiast za przywiązanie do świata roślin i zwierząt i pokazanie nam ogrodów z wielką różnorodnością roślin, które są tego świadectwem, jury przyznało dwa wyróżnienia; dla pani Czesławy Natanek z Zagórzan i dla pana Huberta Skowronka z Bilczyc.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom naszego konkursu za nadesłane w I etapie konkursu zgłoszenia oraz fotografie prezentujące autorskie pomysły na ogrodowe aranżację, gratulujemy pomysłowości i mamy nadzieję, że kolejna edycja również cieszyć się będzie zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy.

O termie odbioru nagród Laureaci zostaną powiadomienie telefonicznie.
Poniżej prezentujemy wszystkie zgłoszone do konkursu ogrody: