Koncert jubileuszowy z okazji 55-lecia Skaldów

W piątek 14 lutego, w walentynkowy wieczór, gościliśmy w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie legendarny zespół, który właśnie obchodzi 55-lecie istnienia. Skaldowie, bo o nich mowa, rozpoczęli swoją trasę koncertową właśnie od Gdowa, gdzie przed laty urodził się lider zespołu, kompozytor największych przebojów - Andrzej Zieliński.

Zanim usłyszeliśmy utwory jubilatów, swój koncert zagrał gość specjalny, Marek Piekarczyk. Publiczność gorąco przywitała byłego wokalistę zespołu TSA, obecnie jurora muzycznych programów telewizyjnych. W gdowskiej hali zabrzmiały zarówno utwory rockowe i jak te bardziej liryczne z repertuaru bocheńskiego artysty.

Skaldowie podbili serca publiczności śpiewając zarówno stare, wszystkim dobrze znane przeboje jak również nowsze utwory pochodzące z płyt: "Harmonia świata" i "Oddychać i kochać". Na scenie muzykom towarzyszyły dzieci Jacka Zielińskiego, Gabriela, która śpiewała razem z tatą oraz Bogumił, który grał na gitarze. Dodatkową atrakcją była przygotowana prezentacja, na której mogliśmy oglądać zdjęcia Skaldów z początków ich działalności oraz śledzić stare teledyski do wykonywanych na żywo utworów. Na zakończenie spotkania jeszcze raz zaśpiewał Marek Piekarczyk, tym razem wykonując piosenkę Skaldów "Nie widzę Ciebie w swych marzeniach". Po koncercie fani mogli zakupić płyty zespołu oraz zdobyć autograf Jacka Zielińskiego. W rolę konferansjera wcielił się Wacław Krupiński, dziennikarz i autor książek, redaktor działu kultury „Dziennika Polskiego”.

Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas i Dyrektor Centrum Kultury Wioleta Chmiela złożyli jubilatom życzenia, gratulacje oraz podziękowali Artystom za wyjątkowy koncert i dotychczasową współpracę.

Przypomnijmy, że Andrzej Zieliński jest honorowym obywatelem Gdowa. Co roku Centrum Kultury w Gdowie organizuje Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego, a sam Artysta przewodniczy jury konkursowemu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio RMF FM oraz portal i gazeta "Mój Gdów" - dziękujemy!

Za pomoc w przygotowaniu oraz zabezpieczeniu wydarzenia dziękujemy Pracownikom ZGK w Gdowie oraz OSP z Gdowa.