Jubileusz 10 – lecia Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie

12 czerwca w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie z okazji Jubileuszu 10 – lecia Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie odbył się Koncert Międzyszkolny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie.

Z okazji Jubileuszu, koncert miał uroczysty charakter. Przybyłych gości przywitał Adam Czyżowski – Dyrektor PSM I st. w Gdowie. Pani Julita Natkaniec - Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty, pogratulowała dziesięciu lat działalności oraz na ręce Dyrektora przekazała list gratulacyjny od Wójta Gminy Gdów.

Również Pani Wioleta Chmiela Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, przekazała list gratulacyjny, w którym podziękowała za dotychczasową owocną współpracę z Centrum Kultury oraz złożyła życzenia dalszego rozwoju, a także satysfakcji i sukcesów w dalszej pracy.

Prowadząca koncert, Izabela Szota wymieniła dotychczasowe sukcesy uczniów na konkursach międzyszkolnych, regionalnych, ogólnopolskich a także międzynarodowych.

Koncert rozpoczęła Międzyszkolna Orkiestra Dęta pod dyr. Adama Czyżowskiego w następnej kolejności wystąpiły utalentowane pianistki, klarnecistka, trębacz oraz duet akordeonowy. Wieczór zakończył występ Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej oraz połączonych chórów SM I st. w Wieliczce  i PSM I st. w Gdowie.

Nie da się ukryć, że koncert okazał się znakomitym uhonorowaniem dziesięcioletniej pracy, a uczniowie szkół zaprezentowali się bardzo wysokim poziomem muzycznym.