I Spotkania Teatralne Rampa Komediowa 2019 za nami

Gdowski Festiwal Teatralny Rampa organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie ma już 11 lat. W tym roku po raz pierwszy była to Rampa Komediowa.

Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły, które oceniało Jury w składzie: dr Alina Chechelska-Płoskonka - Gdowianka z pochodzenia, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach im. Stanisława Wyspiańskiego, Dorota Bochenek - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu;  Beata Przybylska- animator kultury, wydawca , V-ce prezes Fundacji Teatralnej, zawodowo związana z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach.

Tradycją Festiwalu jest spotkanie młodych aktorów z jury, tuż po zejściu ze sceny, aby omówić występ, porozmawiać o tym co się jury najbardziej podobało, ale i wysłuchać rad, co jeszcze należy poprawić.

Tradycyjne statuetki w formie masek, upominki oraz pamiątkowe dyplomy wręczyli Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Pani Wioleta Chmiela oraz członkinie Jury.

Pierwsze miejsce ex aequo Jury przyznało grupie Teatr "i" z MDK im. Andrzeja Bursy z Krakowa za spektakl "Molier.o?wa!nie!" oraz aktorom Drama Art z PCKU w Wieliczce za "Serenadę". Drugie miejsce przypadło uczniom LO im. J. Matejki w Wieliczce za spektakl "Nuda".

Jury postanowiło przyznać także nagrody aktorskie, które otrzymali: Jakub Cięciwa, Zuzanna Biały, Patryk Kwiędarz oraz nagrodę zespołową  dla Drama Art.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:I Spotkania Teatralne Rampa 2019

Comments are closed.