Grupa Artystyczna Gdów-Art pokazała swoje prace w Nowym Wiśniczu

Grupa artystyczna Gdów – Art, działająca przy Centrum Kultury w Gdowie ma na swoim koncie pierwszą wspólną wystawę poza Gdowem. Wernisaż tej wystawy odbył się Galerii Stara Dzwonnica w Nowym Wiśniczu, 20 września 2020 roku.
Wydarzenie rozpoczął koncert Janusza Gajca na Fletni Pana.  Piękna muzyka i niecodzienne brzmienie instrumentu przyciągnęło licznych gości.
Po koncercie, który odbył się w plenerze przybyli na wernisaż goście zostali zaproszeni do wnętrza galerii, która jest  miejscem szczególnym ponieważ sama w sobie jest zabytkiem dużej urody.
W wystawie udział wzięli; Aleksandra Borek, Żaneta Bzdyl, Maria Chyba, Angelika Czyrnek, Kaja Kosiorowska, Angelika Matras, Joanna Nalepa, Anna Radomska, Anna Suchoń, Zofia Tylek, Andrzej Tylek, Jakub Warchał i podczas wernisażu Janusz Gajec -  Fletni Pana.
Atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu była bardzo miła ze względu na piękno miejsca, przyrody i pogody jaka nam w tym dniu towarzyszyła. Gospodarze miejsca w osobach Księdza Proboszcza Krzysztofa Wąchały, kustosza muzeum pani Renaty Jonak, dyrektora Seniora PLSP -  pana Jana Święcha, byłych i obecnych nauczycieli liceum plastycznego oraz pań z Towarzystwa Miłośników Wiśnicza przywitali nas serdecznie, bardzo chwaląc prace gdowskich artystów.
Nasza grupa artystyczna jest związana z Wiśniczem ponieważ sześcioro jej członków ukończyło miejscowe liceum plastyczne. Było to więc dla wielu spotkanie sentymentalne, uwieńczone rozmowami i wspomnieniami.  Wszyscy zaprezentowali się godnie, reprezentując Centrum Kultury w Gdowie - mówi Anna Suchoń - opiekun grupy Gdów -Art.
Wystawę będzie można oglądać do 15 października.