Gminny Dzień Dziecka i Święto Niezapominajki za nami

W niedzielę, 2 czerwca, dzieci z terenu naszej gminy spotkały się na Błoniach na Zarabiu w Gdowie na jubileuszowym, dziesiątym, Święcie Niezapominajki połączonym z Gminnym Dniem Dziecka. W tym roku przedszkolaki zabrały wszystkich uczestników wydarzenia w „Podróże małe i duże”. Mogliśmy przez chwilę znaleźć się nad morzem i w lesie, podróżować po Polsce, a także odwiedzić Hawaje, Amerykę, a nawet polecieć w kosmos. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać tańce z różnych zakątków świata, takie jak: trojak, miotlarz, czeska polka, polka warszawska czy taniec hiszpański. Na scenie wystąpiło ponad 300 małych artystów.

Na Zarabiu na dzieci i ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji, m.in: dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, grill, domowe wypieki, lody i popcorn. Ponadto dla dzieci przygotowano stoisko z książkami oraz kącik pszczelarza, a na stoisku z segregacją odpadów można było wymienić puszki aluminiowe i plastikowe zakrętki na sadzonki.  Dorośli mogli skorzystać z porad ekodoradcy dotyczących „Programu wymiany pieców”. Strażacy z Książnic uczyli najmłodszych gaszenia pożarów oraz zadbali, aby nikomu nie było zbyt gorąco w ten piękny dzień szykując "zimny prysznic". Słodyczami ufundowanymi przez Wójta Gminy Gdów oraz Centrum Kultury częstowała Myszka Minnie oraz bohater Psiego Patrolu z firmy Kinder Time, która była partnerem wczorajszego wydarzenia.

Także stoisko Centrum Kultury cieszyło się popularnością, na którym odbywały się warsztaty plastyczne. Dzieci pod okiem instruktora przygotowywały piękne, kolorowe motyle, które mogły zabrać ze sobą do domu oraz walczyły o nagrody ufundowane przez Biuro Podróży Travelshops.

Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gdów zorganizował akcję wymiany plastikowych nakrętek i puszek aluminiowych za sadzonki roślin. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Rozdano ponad 400 sadzonek a zebrano 16 worków plastikowych nakrętek oraz 14 worków z puszkami.

Ponadto w tym roku, pojawiły się ekologiczne gry dla najmłodszych, które przyciągnęły wielu graczy. Największym zainteresowaniem cieszyło się ekologiczne koło fortuny i gra planszowa, gdzie odpowiadając prawidłowo na ekologiczne pytania można było wygrać fantastyczne nagrody. Na najmłodszych czekała także ekologiczna malowanka.

Podczas prezentacji artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie nagród na Najpiękniejszy List dla Ziemi z terenu Gminy Gdów 2019 r. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Różnorodność atrakcji i piękna pogoda sprawiły, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie, Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie oraz Centrum Kultury w Gdowie. Patronat honorowy  objął Wójt Gminy Gdów – Pan Zbigniew Wojas, w imieniu którego Pani Sekretarz Gminy Bożena Malarczyk wręczyła zwycięzcom konkursu nagrody, oraz podziękowała za organizację wydarzenia.

Organizatorzy dziękują rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Święta Nizapominajki oraz sponsorom (SPONSORZY NIEZAPOMINAJKA).

Zobacz pełną fotorelację z wydarzenia:Dzień Dziecka i Święto Niezapominajki

Comments are closed.