Gala laureatów w kategorii plastyka i literatutra

W poniedziałek 19 marca uroczystą galą i wręczeniem wyróżnień oraz nagród w kategorii Plastyka i Literatura rozpoczął się IX Przegląd Artystyczny Młodzieży CK-art 2018. Do Centrum Kultury w Gdowie przybyli zaproszeni goście: Pani Bożena Malarczyk z-ca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich, Pani Edyta Trojańska-Urbanik oceniająca prace w kategorii Literatura, Pani Joanna Nalepa- oceniająca prace w kategoriach plastyka i literatura, pan Piotr Sionko- juror w kategorii plastyka. Wśród publiczności zasiadła nagrodzona młodzież wraz z opiekunami, a także rodzice uczestników. Po powitaniu zebranych przez Dyrektor Centrum Kultury Panią Wioletę Chmiela , jury w kategorii literatura: Pani Joanna Nalepa i Pani Edyta Trojańska-Urbanik  podsumowały tegoroczne zmagania młodych poetów i pisarzy. Podobnie jak w ubiegłych latach do konkursu nie zgłoszono żadnego dramatu, najwięcej było tekstów pisanych prozą i 11 wierszy. To na co zwróciły uwagę jurorki, to fakt, że znacznie mniej było fantastyki niż w poprzednich edycjach. I nagrodę ex aeqo i statuetkę Ck – art. przyznano Gabrieli Szydłowskiej z II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni za opowiadanie  „Anioły wojny”  oraz Marcelinie Żuchowicz z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce za opowiadanie pt. „Góra Czarownic”. Za wiersz  „Funkcja miłości”  I nagrodę i statuetkę CK-art otrzymała Kamila Glińska ze Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Protokół z obrad jury w kategorii literatura

Podsumowaniem kategorii plastyka, fotografia i multimedia była przedstawiona prezentacja autorstwa Pana Piotra Sionko. W prezentacji możemy zobaczyć nazwiska laureatów, większość zgłoszonych prac, oraz te, które zwróciły szczególną uwagę jurorów i zostały nagrodzone.

Nagrody i wyróżnienia w tej kategorii wręczyły: Pani Kierownik Bożena Malarczyk oraz Pani Dyrektor Wioleta Chmiela. Przewodnicząca jury, Pani Anna Suchoń, podsumowując tegoroczną edycję w kategorii plastyka, zwróciła uwagę, że zarówno uczestników, jak i zgłoszonych prac było ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Jury oceniło 175 fotografii i 265 prac plastycznych.

Protokół z obrad jury w kategorii plastyka

zdj. Piotr Sionko