Finał VI Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

W przeddzień imienin Andrzeja, 29 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury rozbrzmiały utwory autorstwa Andrzeja Zielińskiego - wokalisty, kompozytora, pianisty, założyciela zespołu „Skaldowie”. Wszystko to za sprawą czternastu utalentowanych uczestników Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego, który zorganizowany został w Gdowie po raz szósty. Tegorocznym zmaganiom przyglądało się Jury w składzie: Andrzej Zieliński - Przewodniczący, Tomasz Wolak, muzyk, miłośnik Skaldów i Janusz Gajec – muzyk, instrumentalista, mieszkaniec gminy Gdów. Z uwagi na najwyższy jak dotychczas poziom występów festiwalowych Jury postanowiło rozstrzygnąć zmagania w trzech kategoriach. W kategorii soliści ze szkół podstawowych I miejsce zajęła Kinga Słoniowska, II miejsce przypadło Marlenie Gucwie, na III miejscu uplasowała się Natalia Michalska. W kategorii soliści młodzież I miejsce zdobyła Zofia Sydor, II miejsce Paulina Filipiec, a III Emilia Pomietło. W kategorii zespoły najlepszy okazał się „Charakter”, który otrzymał nagrodę Grand Prix, II miejsce przyznano Mai Lasce z zespołem.
Zwycięzcy z rąk Przewodniczącego Jury otrzymali pamiątkowe statuetki króliczka oraz płyty z autografem, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Nie obyło się również bez życzeń imieninowych, które w imieniu Organizatorów festiwalu złożył Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas. Na zakończenie odśpiewano sto lat dla Andrzeja Zielińskiego, a zgromadzeni mogli zobaczyć na żywo występ lidera zespołu „Skaldowie”.
Tegoroczną galę finałową poprowadzili: Wacław Krupiński – krakowski dziennikarz oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie - Wioleta Chmiela.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy kolejnych sukcesów festiwalowych.