Ferie niebawem się zakończą, a co porabiają ich Uczestnicy w Centrum Kultury?

Dzieci, które chciały aktywnie spędzić czas wolny mogły skorzystać z atrakcji, jakie dla nich przygotowaliśmy. Zadbaliśmy aby zajęcia były ciekawe i różnorodne. Oprócz zajęć ruchowych i kulinarnych w Hali Sportowej i świetlicach w Cichawie i Nieznanowicach, odbyły się także zajęcia stacjonarne w Centrum Kultury oraz wycieczki.

Tradycyjnie jak co roku pod fachowym okiem pani Ani Suchoń, dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których każdy mógł wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Na pierwszych zajęciach najmłodsi samodzielnie wykonali piękne  kolorowe czapki z pomponami. Już na drugi dzień te czapki ubrali na Bal Karnawałowy, na który starsza grupa przygotowała niepowtarzalne ozdoby. Pełna słodkości pinata w kształcie uroczego bałwanka to również dzieło pani Ani i jej podopiecznych. Mali artyści uczyli się nowych technik rysunku np. malowania w rytm muzyki. Podczas zajęć plastycznych, uczestnicy mogli nie tylko wykazać się talentem plastycznym ale również wiedzą, biorąc udział w ciekawych konkursach. Zajęcia artystyczne poprzedziły wycieczkę do kręgielni w Gdowie, gdzie na dzieci czekała wspaniała zabawa i rywalizacja drużynowa, nie zabrakło również smakowitego poczęstunku.

Kolejne warsztaty, które wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród naszych podopiecznych to warsztaty szalonych naukowców. Dwóch alchemików w białych fartuchach przeprowadziło szereg efektownych eksperymentów fizyko - chemicznych. Uczestnicy interaktywnych warsztatów zobaczyli m.in. sztuczki balonowe, wędrujący dym, płonącą ścieżkę, magiczny proszek, wulkan z sody i wybuchającą piankę. Mogli również samodzielnie wykonać eksperyment. Mali odkrywcy byli pod ogromnym wrażeniem. Zjawiskowe doświadczenie były zaskakujące, nie tylko bawiły ale również uczyły.