Eliminacje Gminne 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte

Do udziału w tegorocznym konkursie, który odbył się w Centrum Kultury w Gdowie zgłosiło się 54 uczestników ze szkół podstawowych gminy Gdów. Do rywalizacji w turnieju recytatorskim przystąpiło 47 uczniów z 9 szkół podstawowych: z Gdowa, Niegowici, Wiatowic, Winiar, Bilczyc, Marszowic, Zręczyc, Pierzchowa, Książnic. Przygotowane prezentacje oceniało Jury w składzie: prof. dr hab. Jerzy Głybin – Przewodniczący Jury– aktor związany z teatrem Śląskim w Katowicach, aktualnie wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie uczy podstaw gry aktorskiej i dykcji, Elżbieta Matuszyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie oraz Monika Szomko – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, na co dzień grająca na scenach teatrów w Katowicach.
Po wysłuchaniu uczestniku Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
- w kat. szkoły podstawowe klasy 0-III: I miejsce -  Karolina Filipiak (kl. I SP w Gdowie), II miejsce -  Gaja Pawlik (kl. III SP w Winiarach), III miejsce - Aleksandra Dudek (kl. 0 SP w Zręczycach), wyróżnienia: Martyna Maciąga (kl. II SP w Niegowici), Oliwia Długosz (kl. III SP w Pierzchowie), Franciszek Liszka (kl. III SP w Gdowie);
-w kat. szkoły podstawowe klasy IV-VI: I miejsce - Hanna Strojna (kl. IV SP w Gdowie), II miejsce - Radosław Kowalski (kl. IV SP w Bilczycach), III miejsce – Julia Filipiak (kl. IV SP w Gdowie). Wyróżnienia Natalia Urbanik (kl. VI SP w Gdowie), Maria Stachel (kl. V SP w Marszowicach), Patryk Łach (kl. IV SP w Marszowicach);
- w kat. gimnazjum i szkoły średnie: I miejsce - nie przyznano, II miejsce - Magdalena Mrożek ( kl. II G SP w Niegowici), III miejsce - nie przyznano. Wyróżnienie: Karolina Migdał (kl. IIIG SP w Niegowici), Piotr Stachnik (kl. IIIG SP w Niegowici).

Ponadto Jury postanowiło nominować do etapu powiatowego: Karolinę Filipiak, Gaję Pawlik, Hannę Strojną, Radosława Kowalskiego, Julię Filipiak, Patryka Łacha oraz Magdalenę Mrożek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Jurorów dyplomy za udział, a zwycięzcy nagrody.
Podziękowania skierowane zostały również do nauczycieli i dyrektorów, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Nominowanym życzymy udanych prezentacji podczas zmagań powiatowych 63. OKR.

 

Comments are closed.