CK-art 2019: Jury oceniło prace w kategorii plastyka, fotografia, multimedia

W dniu wczorajszym w Centrum Kultury w Gdowie miała miejsce ocena prac zgłoszonych do tegorocznego Przeglądu Artystycznego Młodzieży Ck-art w kategorii plastyka, multimedia i fotografia. Jury obradowało w składzie trzyosobowym:

Anna Suchoń- plastyk w Centrum Kultury w Gdowie - Przewodnicząca Jury

Wacław Wantuch - artysta plastyk

Bogusław Zdebski - fotograf

Do konkursu zgłosiło się 78 uczestników.

Decyzją jury wyniki przedstawiają się następująco:

Malarstwo:

I miejsce: Katarzyna Wolska - Gdów

II miejsce: Radochna Łojek - Kłaj

III miejsce: ex aequo Bartłomiej Gładysz - Wola Batorska, Martyna Kowalik - Sławkowice

Wyróżnienia: Liwia Konieczny Jaroszówka, Agnieszka Kowalska Trzciana, Kaja Kosiorowska Zagórzany

Ilustracja:

I miejsce: Lena Dubas - Wola Batorska

II miejsce: ex aequo Małgorzata Duś - Wola Batorska, Dagmara Wąs - Wola Batorska

III miejsce: Zuzanna Gocoł  - Wola Batorska

Wyróżnienia: Julia Dąbroś,- Wola Batorska,  Bartłomiej Gładysz - Wola Batorska

Rysunek:

I miejsce: Marta Trzupek - Żerosławice

II miejsce: ex aequo Agnieszka Kowalska - Trzciana, Katarzyna Wolska - Gdów

III miejsce: Igor Prorok - Niegowić

Wyróżnienia: Julia Jeleń Przebieczany, Marcelina Żuchowicz - Wieliczka, Małgorzata Obrał - Jaroszówka

Fotografia:

I miejsce: ex aequo Julia Piwowarczyk (za zestaw zdjęć) - Dobczyce , Julia Dziadoń -Tymbark za cykl „Wieś polska”

II miejsce: Magdalena Kacperek - Kraków

III miejsce: ex aequo Leon Steczko - Łąkta  Górna, Magdalena Baraniak - Kraków

Wyróżnienia: Ola Piotrowska Wola Batorska, Zuzanna Cicha Bodzanów, Kornelia Mikołajewska Wola Batorska, Dominika Gruszka Wola Batorska, Jana Hrichenko Kraków,  Kamil Łyduch Gdów

Grafika komputerowa:

Wyróżnienia: Igor Prorok Niegowić

Multimedia:  Nagród i wyróżnień nie przyznano

Nagroda Grand Prix:  Katarzyna Wolska Gdów

Wszystkim uczestnikom, laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 25 marca na uroczysty wernisaż prac plastycznych, fotograficznych, multimediów połączony z prezentacją nagrodzonych prac literackich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. Podczas wernisażu wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia w w/w kategoriach.

zdj. Bogusław Zdebski

zdj. Centrum Kultury: