Ciekawie, smacznie i radośnie- ferie z Centrum Kultury

Powoli kończy się pierwszy tydzień ferii. Jest ciekawie, kolorowo i bardzo radośnie, a każdy dzień jest inny. Po zajęciach plastycznych i sportowych w poniedziałek (zobacz tutaj) dzieci spotkały się na warsztatach kulinarnych, które poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bilczyc. Podczas zajęć dzieci były podzielone na trzy grupy, a każda z nich przygotowywała inne dania.  Pierwsza zrobiła sałatkę z owoców, druga przyrządzała kanapki zimowe, a trzecia ozdoby z różnych owoców i warzyw np. różyczki z pomidorów. Podczas zajęć dzieci poznawały nazwy owoców i warzyw oraz uczyły się technik komponowania. Jednak największą frajdę sprawiło im wzajemne częstowanie się smakołykami. Następnie grupa udała się spacerkiem w kierunku Gminnej Hali Sportowej, gdzie już czekał na nich trener z nowymi zabawami sportowymi.

W środę Centrum Kultury zorganizowało wycieczkę do kina. Dzieci mogły oglądnąć nową bajkę "Ralph Demolka w Internecie", wcześniej odwiedzając McDonalada. Z uśmiechami na twarzy wrócili do Gdowa, aby w czwartek móc uczestniczyć w wymianie książki dziecięcej.

Była to już trzecia wymiana zorganizowana wspólnie z Centrum Wolontariatu, a chętnych było jeszcze więcej niż w ubiegłym roku. Każdy mógł posiedzieć w kąciku czytelniczym i posłuchać bajek i wierszy, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy, gdzie uczestniczki zajęć plastycznych w CK, Agnieszka i Kasia z pomocą Pani Pauliny, tworzyły bajkowe makijaże.

Dodatkową atrakcją wczorajszego wydarzenia było spotkanie z Panem Jakubem Warchałem, członkiem grupy artystycznej Gdów-Art, który hobbistycznie zajmuje się rysunkiem i grafiką, i wspólne tworzenie komiksów. Powstały obrazki do opowiadania o  Smoku Wawelskim i bajki Kruk i Lis, oraz księciu zaczarowanym w żabę. Oczywiście przez cały czas trwania zabawy dzieci wymieniały się nawzajem przyniesionymi książkami.

Obecnie trwają warsztaty z projektowania mody, o których napiszemy po weekendzie.