Chór Kameralny Collegium Musicum przyjechał do Gdowa!

W sobotę 23 listopada 2019 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się pierwszy z dwóch występów Chóru Kameralnego Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pt. "Miłość nieduża" . Podczas koncertu wykonano między innymi utwory Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory „Herbatka”, „Wesołe życie staruszka”, „Zmierzch” oraz Agnieszki Osieckiej „Na brzozowej korze”, „Dawne zabawne”, „Piosenka jest dobra na wszystko”. Licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej Centrum Kultury z serdecznością powitała gości z Warszawy, a koncert tak się spodobał, że chórzyści musieli bisować. Oklaskom nie było końca.

W niedzielę 24 listopada 2019 chór wystąpił w nieco spokojniejszym repertuarze w kościele Narodzenia NMP w Gdowie z koncertem zatytułowanym "Gaude Mater Polonia". Zaprezentowano między innymi utwór „Alleluja chwalcie Pana Boga” , „Krzak dzikiej róży” oraz tytułowy "Gaude Mater Polonia". Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności i gromkimi brawami.

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego, został założony w 1994 roku i regularnie występuje w całej Polsce. Brał udział w wielu wydarzeniach m.in. w Festiwalu Oper Barokowych, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz w Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Aranżacje utworów przygotowuje dyrygent chóru pan Andrzej Borzym.

Projekt "Chór przyjechał" realizowany jest w ramach programu „Kultura dostępna” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem koncertów Chóru w Gdowie było Centrum Kultury w Gdowie.

Centrum Kultury w Gdowie realizuje zadanie: „NOWE MOŻLIWOŚCI EDUKACYJNE I KULTURALNE- NOWA JAKOŚĆ DLA WIDZA” w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”. Przygotowując wydarzenie wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.