„Chcesz całować, pocałujże!” – niecodzienny koncert chóru “Tutte le Corde” w Centrum Kultury

W niedzielę 3 lutego licznie zgromadzona publiczność w Centrum Kultury w Gdowie mogła usłyszeć niecodzienny koncert w wykonaniu chóru „Tutte le Corde” zatytułowany „Chcesz całować, pocałujże!”.

Koncert powstał w ramach projektu Miłek 2018, do którego gdowski chór został zaproszony przez Wojciecha Kucharskiego - Prezesa Fundacji „Maestro” z Krakowa.

Na początku Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie przywitała zaproszonych gości, a następnie zaprosiła na muzyczno-teatralne widowisko na ludową nutę.
Podczas występu publiczność usłyszała cykl pieśni skomponowanych przez Henryka Miłka w oparciu o ludowe melodie zatytułowane „Z polskich chat i pól”.
Chór „Tutte le Corde” pod dyrekcją pani Elżbiety Gawryszewskiej po raz kolejny zaskoczył nie tylko wokalnymi, ale także aktorskimi umiejętnościami, porywając nas przez historię życia dawnej wsi od zalotów, wojny, karczmy do wiejskiego wesela na zakończenie.
W wykonaniu chóru można było usłyszeć takie przyśpiewki jak: „Hop, ha! Tari jara, „Mój Grzegorzu miły”, Pije Kuba do Jakuba czy „A ja sobie podrygom z Kowalową Jadwigą”.
Podczas występu o życiu i twórczości Henryka Miłka opowiadał pan Wojciech Kucharski.
Szczególnie serdecznie gdowska publiczność przyjęła solistów, którzy gościnnie występowali na scenie CK -  Marcina Korbuta (bas) i Pawła Rzeźnika (tenor).

Warto również wspomnieć, że Koncert pieśni ludowych Henryka Miłka zabrzmiał z udziałem chóru „Tutte le Corde” po raz pierwszy w auli politechniki świętokrzyskiej w Kielcach 27 października roku ubiegłego.