Artystyczny Ogród Roku 2020 wybrany!

Dobiegł końca konkurs zatytułowany "Serce Ogrodu Mocniej Zabiło", w którym wybieraliśmy Artystyczny Ogród Roku 2020.

W ubiegłym tygodniu Jury w składzie: Anna Suchoń -  plastyk Centrum Kultury w Gdowie - Przewodnicząca Jury, Agnieszka Graboś - pracownik Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska UG Gdów, Maria Kulma - pracownik Centrum Kultury w Gdowie odwiedziło 9 pięknych, artystycznych ogrodów znajdujących się w gminie Gdów.
Wiele z nich zaskakiwało ciekawymi, ale bardzo prostymi rozwiązaniami, inne szczerze zachwycały pięknem kompozycji łączących w sobie kwiaty, byliny i krzewy - mówili oceniający.
Brano pod uwagę w szczególności: różnorodność nasadzeń i sposób utrzymania drzew i krzewów, utrzymanie trawników i kwietników, inne elementy dekoracyjne (rabaty i murki kwiatowe, pergole, kwietniki, itp.), pomysłowość i oryginalność rozwiązań, ogólne wrażenie artystyczne i estetyczne.

Po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych ogrodów Jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – Grażyna Feliks – „Tajemniczy Ogród – Ranczo Feliksa”

II miejsce – Renata Pieprzyk – „Ogród w zgodzie z naturą”

III miejsce – Magdalena Musiał – „Moje Królestwo”

Wyróżnienia – Magdalena Bułat „Bukszpanowy Ogród z nutą artyzmu” oraz Adam Kotarba „Polana”.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom naszego konkursu za nadesłane w I etapie konkursu zgłoszenia oraz fotografie prezentujące autorskie pomysły na ogrodowe aranżację, gratulujemy pomysłowości i mamy nadzieję, że kolejna edycja również cieszyć się będzie zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy.

Wszyscy Uczestnicy konkursu oraz Laureaci proszeni są o przybycie w dniu 2.08.2020 r. (niedziela) na Zarabie, tam o godz. 18.00 podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Święta Ziemi Gdowskiej nastąpi rozdanie dyplomów oraz nagród.
Poniżej prezentujemy wszystkie zgłoszone do konkursu ogrody:

BUKSZPANOWY OGRÓD Z NUTĄ ARTYZMU - CICHAWA - WYRÓŻNIENIE

OGRÓD POLANA - FAŁKOWICE - WYRÓŻNIENIE